MEAN WELL MCB-6K3P-D20 miniature circuit breaker 20A 3P D-characteristics AC 415V 6kA
-13%
Product price
Start date: 30/04/2026   Done: 31/05/2026
Item number
MCB-6K3P-D20
Share
Features
Inventory
0 pcs
Short product description
The MEAN WELL MCB-6K3P-D20 is a power supply, part of the MCB-6K3P-D20 product family.
Product attributes
MEAN WELL MCB-6K3P-D20 Power Supply
Specifications
ParameterValue
ManufacturerMEAN WELL
Product typePower Supply
Rated voltage415VAC
Official datasheet – MEAN WELL MCB-6K3P-D20
Manufacturer
MEAN WELL
Manufacturer partnumber
MCB-6K3P-D20
Product type
MCB-6K3P-D
Nominal voltage
415VAC