TDK-Lambda ZWS240BP-48 48V 5A power supply
Product price
Item number
ZWS240BP-48
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
TDK-Lambda
Manufacturer partnumber
ZWS240BP-48
Product type
Industrial power supply
Product family
ZWS-BP
Casing
Open frame
Input voltage range
85-265VAC, 120-370VDC
Number of outputs
1
Output power
240W
Output voltage 1
48V
Output current 1
5A