Cellpower CPC120-12 12V 120Ah cyclic/solar battery
Item number
CPC120-12
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
Cellpower
Manufacturer partnumber
CPC120-12
Product type
Industrial lead acid battery
Product family
CPC
Type
VRLA - AGM
Chemistry
Lead acid
VdS approval
No
Voltage
12V
Capacity
120Ah
Design life
5 years
Length
410mm
Width
177mm
Height
225mm