ITECH IT-M3802-32-80 32V 80A 2000W DC electronic load
Item number
IT-M3802-32-80
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT-M3802-32-80
Product type
DC electronic load
Product family
IT-M3800
Casing
Rack mount, Bench top
Height
1U
Output power
2000W
Output voltage range 1
0 – 32 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 80 A