ITECH IT-M3812-1500-24 1500V 24A 12000W DC electronic load
Item number
IT-M3812-1500-24
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT-M3812-1500-24
Product type
DC electronic load
Product family
IT-M3800
Casing
Rack mount, Bench top
Height
2U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 1 500 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 24 A