ITECH IT-M3903B-10-340 10V 340A 3400W DC electronic load
Item number
IT-M3903B-10-340
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT-M3903B-10-340
Product type
DC electronic load
Product family
IT-M3900B
Casing
Rack mount, Bench top
Height
1U
Output power
3400W
Output voltage range 1
0 – 10 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 340 A