ITECH IT-M3906B-300-60 300V 60A 6000W DC electronic load
Item number
IT-M3906B-300-60
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT-M3906B-300-60
Product type
DC electronic load
Product family
IT-M3900B
Casing
Rack mount, Bench top
Height
1U
Output power
6000W
Output voltage range 1
0 – 300 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 60 A