ITECH IT8015-80-450 80V 450A 15000W DC electronic load
Item number
IT8015-80-450
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8015-80-450
Product type
DC electronic load
Product family
IT8000
Casing
Rack mount, Bench top
Height
3U
Output power
15000W
Output voltage range 1
0 – 80 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 450 A