ITECH IT8036-2250-50 2250V 50A 36000W DC electronic load
Item number
IT8036-2250-50
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8036-2250-50
Product type
DC electronic load
Product family
IT8000
Casing
Rack mount, Bench top
Height
6U
Output power
36000W
Output voltage range 1
0 – 2 250 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 50 A