ITECH IT8045-80-1350 80V 1350A 45000W DC electronic load
Item number
IT8045-80-1350
Manufacturer partnumber
IT8045-80-1350
Height
15U
Output power
45000W
Output voltage range 1
0 – 80 V
Output current range
0 – 1 350 A