ITECH IT8072-300-900 300V 900A 72000W DC electronic load
Item number
IT8072-300-900
Manufacturer partnumber
IT8072-300-900
Height
15U
Output power
72000W
Output voltage range 1
0 – 300 V
Output current range
0 – 900 A