ITECH IT8072-500-480 500V 480A 72000W DC electronic load
Item number
IT8072-500-480
Manufacturer partnumber
IT8072-500-480
Height
15U
Output power
72000W
Output voltage range 1
0 – 500 V
Output current range
0 – 480 A