ITECH IT8075-80-2040 80V 2040A 75000W DC electronic load
Item number
IT8075-80-2040
Manufacturer partnumber
IT8075-80-2040
Height
27U
Output power
75000W
Output voltage range 1
0 – 80 V
Output current range
0 – 2 040 A