ITECH IT8090-500-600 500V 600A 90000W DC electronic load
Item number
IT8090-500-600
Manufacturer partnumber
IT8090-500-600
Output power
90000W
Output voltage range 1
0 – 500 V
Output current range
0 – 600 A