ITECH IT8090-80-2040 80V 2040A 90000W DC electronic load
Item number
IT8090-80-2040
Manufacturer partnumber
IT8090-80-2040
Output power
90000W
Output voltage range 1
0 – 80 V
Output current range
0 – 2 040 A