ITECH IT8105-80-2040 80V 2040A 105000W DC electronic load
Item number
IT8105-80-2040
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8105-80-2040
Product type
DC electronic load
Product family
IT8000
Casing
Rack mount, Bench top
Height
27U
Output power
105000W
Output voltage range 1
0 – 80 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 2 040 A