ITECH IT8108-1500-240 1500V 240A 108000W DC electronic load
Item number
IT8108-1500-240
Manufacturer partnumber
IT8108-1500-240
Output power
108000W
Output voltage range 1
0 – 1 500 V
Output current range
0 – 240 A