ITECH IT8108-300-1350 300V 1350A 90000W DC electronic load
Item number
IT8108-300-1350
Manufacturer partnumber
IT8108-300-1350
Output power
108000W
Output voltage range 1
0 – 300 V
Output current range
0 – 1 350 A