ITECH IT8144-2250-200 2250V 200A 144000W DC electronic load
Item number
IT8144-2250-200
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8144-2250-200
Product type
DC electronic load
Product family
IT8000
Casing
Rack mount, Bench top
Height
27U
Output power
144000W
Output voltage range 1
0 – 2 250 V
Communication
USB, CAN, LAN, GPIB (IEEE 488), Isolated analog, RS-232
Output current range
0 – 200 A