ITECH IT8144-300-1800 300V 1800A 126000W DC electronic load
Item number
IT8144-300-1800
Manufacturer partnumber
IT8144-300-1800
Output power
144000W
Output voltage range 1
0 – 300 V
Output current range
0 – 1 800 A