ITECH IT8144-500-960 500V 960A 144000W DC electronic load
Item number
IT8144-500-960
Manufacturer partnumber
IT8144-500-960
Output power
144000W
Output voltage range 1
0 – 500 V
Output current range
0 – 960 A