ITECH IT8406-1200-75 1200V 75A 6000W DC electronic load
Item number
IT8406-1200-75
Manufacturer partnumber
IT8406-1200-75
Product family
IT8400
Height
4U
Output power
6000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 75 A