ITECH IT8406-600-150 600V 150A 6000W DC electronic load
Item number
IT8406-600-150
Manufacturer partnumber
IT8406-600-150
Product family
IT8400
Height
4U
Output power
6000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 150 A