ITECH IT8412-600-300 600V 300A 12000W DC electronic load
Item number
IT8412-600-300
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8412-600-300
Product type
DC electronic load
Product family
IT8400
Casing
Rack mount, Bench top
Height
8U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 300 A