ITECH IT8418-1200-225 1200V 225A 18000W DC electronic load
Item number
IT8418-1200-225
Manufacturer partnumber
IT8418-1200-225
Height
15U
Output power
18000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Output current range
0 – 225 A