ITECH IT8424-1200-300 1200V 300A 24000W DC electronic load
Item number
IT8424-1200-300
Manufacturer partnumber
IT8424-1200-300
Product family
IT8400
Height
27U
Output power
24000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 300 A