ITECH IT8424-600-600 600V 600A 24000W DC electronic load
Item number
IT8424-600-600
Manufacturer partnumber
IT8424-600-600
Product family
IT8400
Height
27U
Output power
24000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 600 A