ITECH IT8436-600-900 600V 900A 36000W DC electronic load
Item number
IT8436-600-900
Manufacturer partnumber
IT8436-600-900
Product family
IT8400
Height
27U
Output power
36000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 900 A