ITECH IT8442-1200-525 1200V 525A 42000W DC electronic load
Item number
IT8442-1200-525
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8442-1200-525
Product type
DC electronic load
Product family
IT8400
Casing
Rack mount, Bench top
Height
37U
Output power
42000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 525 A