ITECH IT8442-600-1050 600V 1050A 42000W DC electronic load
Item number
IT8442-600-1050
Manufacturer partnumber
IT8442-600-1050
Output power
42000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Output current range
0 – 1 050 A