ITECH IT8448-1200-600 1200V 600A 48000W DC electronic load
Item number
IT8448-1200-600
Manufacturer partnumber
IT8448-1200-600
Output power
48000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Output current range
0 – 600 A