ITECH IT8448-600-1200 600V 1200A 48000W DC electronic load
Item number
IT8448-600-1200
Manufacturer partnumber
IT8448-600-1200
Output power
48000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Output current range
0 – 1 200 A