ITECH IT8454-1200-675 1200V 675A 54000W DC electronic load
Item number
IT8454-1200-675
Manufacturer partnumber
IT8454-1200-675
Product family
IT8400
Height
37U
Output power
54000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
LAN, USB, RS-232, GPIB (IEEE 488), CAN, Isolated analog
Output current range
0 – 675 A