ITECH IT8902A-600-140 600V 140A 2000W DC electronic load
Item number
IT8902A-600-140
Manufacturer partnumber
IT8902A-600-140
Product family
IT8900A/E
Output power
2000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 140 A