ITECH IT8902E-1200-80 1200V 80A 2000W DC electronic load
Item number
IT8902E-1200-80
Manufacturer partnumber
IT8902E-1200-80
Product family
IT8900A/E
Output power
2000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 80 A