ITECH IT8902E-150-200 150V 200A 2000W DC electronic load
Item number
IT8902E-150-200
Manufacturer partnumber
IT8902E-150-200
Product family
IT8900E
Output power
2000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 200 A