ITECH IT8904A-1200-160 1200V 160A 4000W DC electronic load
Item number
IT8904A-1200-160
Manufacturer partnumber
IT8904A-1200-160
Product family
IT8900A/E
Output power
4000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 160 A