ITECH IT8904A-150-400 150V 400A 4000W DC electronic load
Item number
IT8904A-150-400
Manufacturer partnumber
IT8904A-150-400
Product family
IT8900A
Output power
4000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 400 A