ITECH IT8906A-150-600 150V 600A 6000W DC electronic load
Item number
IT8906A-150-600
Manufacturer partnumber
IT8906A-150-600
Product family
IT8900A
Output power
6000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 600 A