ITECH IT8906E-600-420 600V 420A 6000W DC electronic load
Item number
IT8906E-600-420
Manufacturer partnumber
IT8906E-600-420
Product family
IT8900A/E
Output power
6000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 420 A