ITECH IT8912-1200-240 1200V 240A 12000W DC electronic load
Item number
IT8912-1200-240
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8912-1200-240
Product type
DC electronic load
Product family
IT8900
Casing
Rack mount
Height
15U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 240 A