ITECH IT8912-600-480 600V 480A 12000W DC electronic load
Item number
IT8912-600-480
Manufacturer partnumber
IT8912-600-480
Product family
IT8900
Height
15U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 480 A