ITECH IT8912A-1200-480 1200V 480A 12000W DC electronic load
Item number
IT8912A-1200-480
Manufacturer partnumber
IT8912A-1200-480
Product family
IT8900A/E
Height
8U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 480 A