ITECH IT8912A-600-840 600V 840A 12000W DC electronic load
Item number
IT8912A-600-840
Manufacturer partnumber
IT8912A-600-840
Product family
IT8900A/E
Height
8U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 840 A