ITECH IT8912E-150-1200 150V 1200A 12000W DC electronic load
Item number
IT8912E-150-1200
Manufacturer partnumber
IT8912E-150-1200
Product family
IT8900E
Height
8U
Output power
12000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 1 200 A