ITECH IT8915-150-960 150V 960A 15000W DC electronic load
Item number
IT8915-150-960
Manufacturer partnumber
IT8915-150-960
Product family
IT8900
Height
15U
Output power
15000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 960 A