ITECH IT8922-150-1440 150V 1440A 22500W DC electronic load
Item number
IT8922-150-1440
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8922-150-1440
Product type
DC electronic load
Product family
IT8900
Casing
Rack mount
Height
24U
Output power
22500W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 1 440 A