ITECH IT8924-1200-480 1200V 480A 24000W DC electronic load
Item number
IT8924-1200-480
Manufacturer partnumber
IT8924-1200-480
Output power
24000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Output current range
0 – 480 A