ITECH IT8924-600-960 600V 960A 24000W DC electronic load
Item number
IT8924-600-960
Manufacturer partnumber
IT8924-600-960
Output power
24000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Output current range
0 – 960 A