ITECH IT8930-150-1920 150V 1920A 30000W DC electronic load
Item number
IT8930-150-1920
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8930-150-1920
Product type
DC electronic load
Product family
IT8900
Casing
Rack mount
Height
24U
Output power
30000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 1 920 A